Достапни линкови

Вашингтон: Буш ќе стави вето на документот за повлекување на трупите од Ирак


Портпаролот на американскиот претседател Џорџ Буш Дана Перино, изјави дека Буш ќе стави вето на документот со кој се бара повлекување на американските трупи од Ирак до октомври. Овој правен документ што го изгласаа и двата дома на Конгресот, Перино го осуди. Таа рече дека со него се потпишува капитулација на Соединетите Држави Во Ирак.
XS
SM
MD
LG