Достапни линкови

Сараево: Посета на пакистанскиот претседател Первез Мушараф


Пакистанскио претседател Первез Мушараф денеска допатува во дводневна посета на Босна и Херцеговина. Како што се соопштува целта на посетата е да се подобрат билатералните и пријателски односи меѓу двете земји и да се унапреди економската соработка меѓу нив.
XS
SM
MD
LG