Достапни линкови

Белград: Почнаа разговорите меѓу делегацијата на ОН и српските власти за Косово


Делегација составена од амбасадори и дипломати од петнаесете земји членки на Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска во Белград ги почнаа разговорите со српското раководство за идниот косовски статус. Делегацијата треба да собере информации пред одлуката за предлогот на Марти Ахтисари за надгледувана независност на Косово на што се противи Србија. По Белград делегацијата ќе замине за Косово.
XS
SM
MD
LG