Достапни линкови

Јариње: Протести на прогонетите косовски срби


На преминот Јариње на административната линија меѓу Србија и Косово почнаа да се собираат прогонетите косовски срби, јавуваат агенциите. На овој начин, според организаторите, сака да и се покаже на мисијата на Обединетите Нации дека сакаат да се вратат во домовите што не им е овозможено ни по осум години, односно откако Светкста организација ја презеде контролата врз Косово.
XS
SM
MD
LG