Достапни линкови

Осло: Состанок на министрите за надворешни работи на НАТО


Денеска во Осло ќе биде одржан состанок на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО. Косово како и американските анти-ракетни системи во Полска и Чешка се очекува да бидат главни теми на состанокот. Русија се противи на американскиот анти-ракетен одбрамбен систем во Европа, а резервираност изразија и некои земји членки на НАТО.
XS
SM
MD
LG