Достапни линкови

Белград: Делегација на Советот за безбедност на ОН на разговори за косовскиот статус


Во Белград престојува делегација на Советот за безбедност на ОН која со српскиот државен врв ќе разговара за идниот статус на Косово. По посетата на Белград тимот ќе отпатува за Приштина. 15 члената делегација предводена од белгискиот амбасадор во ОН Јохан Вербеке вчера во Брисел имаше средба со претставниците на ЕУ и НАТО при што ги повика на што поскоро решавање на косовскиот статус.
XS
SM
MD
LG