Достапни линкови

Техеран: Покана до Иран да учествува на меѓународна конференција за стабилизација на Ирак


Ирачкиот министер за надворешни работи Хошијар Зебари е во посета на Техеран, при што ќе побара од Иран да учествува на меѓународната конференција за стабилизација на Ирак, закажана за почетокот на мај во Египет. Иран засега е воздржан на ваквата иницијатива.
XS
SM
MD
LG