Достапни линкови

Диџала: Девет американски војници загинале во самоубиствен напад


Американската војска соопшти дека 9 војника загинаа, а 20 тина цивили беа ранети во самоубиствен напад со автомобил бомба вчера во Диџала североисточно од Багдад. Во Април во Ирак загинаа 85 американски војници, што е најлош месец по декември кога загинаа 112 припадници на воениот персонал.
XS
SM
MD
LG