Достапни линкови

Токио: Автомобилите Тојота најпродавани во светот


Автомобилите на Тојота се најпродавани во светот во првото четвртлетие од годинава со што за прв пат е истиснат американскиот производител на автомобили Џенерал Моторс. Тојота продаде 2 милијарди и 348 милиони возила, а Џенерал Моторс 2 милијарди и 260 милиони. Растежот на Тојота, мегу другото се должи на автомобилите со помала потрошувачка на гориво.
XS
SM
MD
LG