Достапни линкови

Багдад: 23 лица загинаа во серија напади во Ирак


Најмалку дваесет и тројца загинати е билансот од денешната серија напади во Ирак. Првиот се случил во близина на Зелената зона во Багдад кога, според полицијата, напаѓачот влегол во еден ресторан по што го активирал експлозивот. Самоубиствени бомбашки напади имало и во Мосул и во Бакуба.
XS
SM
MD
LG