Достапни линкови

Луксембург: Состанок на шефовите на дипломатиите на ЕУ за Иран


Министрите за надворешни работи на Европската Унија денеска во Луксембург ке одржат сотанок на кој главни теми како што е најавено ке бидат иранската нуклеарна програма, подобрување на соработката со земјите од Централна Азија, а ке се сретнат и со нивниот руски колега Сергеј Лавров за да разговараат за релациите со Москва. Состанокот се одржува два дена пред средбата на иранските преговарачи и земјите членки на Советот за безбедност на која ке се разговара за контроверзната нуклерна програма на Техеран.
XS
SM
MD
LG