Достапни линкови

Ерусалим: Израел претпочита дипломатија отколку воена акција против Иран


Израелксиот премиер Ехуд Олмерт изјави повеке претпочита дипломатија отколу воена акција за иранската нуклеарна прогарма. До неговата изјава доага отако Обединетите нации воведоа санкции врз Иран поради одбивањето да престане да збогатува осирмашен ураниум.
XS
SM
MD
LG