Достапни линкови

Москва: Каспаров повторно ги критикува руските власти


Опозицискиот лидер и порнешен шамион во шах Гари Каспаров повторно ги критикуваше руските власти за репресија и бруталнот за време на анти Кремаљските демонстрции, од минатиот вокенд.Тој ова го кажа по вчерашната средбата со Обвинителството иницирана поради неговото приведување на Московските протести на 14 ти април .
XS
SM
MD
LG