Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореја ќе продолжи да испорачува хуманитарна помош на Северна Кореја


Јужна Кореја на Северна Кореја ке продолжи да и ипорачува хуманитарна помош. До ова решени доага отако Пјонгјанг минатата недела го пропушти крајниот рок до кој требаше да почне со исклучување на нукеарниот ректор, како што беше договорено со мегународните претсатвници.
XS
SM
MD
LG