Достапни линкови

Бутан: Први пробни избори следната година


Во Бутан денеска се одржуваат први пробни избори, пред вистинските, кои се предвидени за наредната година. Имено, кралот на Бутан реши да се откаже од апсолутната моќ, пред предавањето на круната на неговиот син во декември годинава.
XS
SM
MD
LG