Достапни линкови

Вашингтон: САД и доставиле на Русија нови предлози за да се откаже од противење


Соединетите Држави и доставиле на Русија нови предлози за да се откаже од противењето на плановите на Вашингтон за изградба на анти-ракетни бази во Полска и Чешка. Според Њујорк Тајмс, на Русија и било понудено поврзување на некои руски и американски анти-ракетни системи, како и соработка во развивањето на одбрамбената технологија и рамена на информации во врска со заедничките закани.
XS
SM
MD
LG