Достапни линкови

Багдад: Буш ги отфрли критиките од демократите за Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш ги отфрли критиките од демократите и оцени дека во Ирак има напредок. Лидерот на демократите во Сенатот Хери Рид изјави дека војната во Ирак е загубена и оти нема никаков ефект од зголемувањето на американските сили во Багдад.
XS
SM
MD
LG