Достапни линкови

Багдад: Повеќе од 180 загинати во вчерашните бомбашки напади во Ирак


Повеќе од 180 лица загинаа во вчерашните бомбашки напади во Ирак, јавуваат агенциите. Според полициски извори најголемиот напад се случил во шиитска населба, пришто биле убиени околу 140 лица, а најмалку 110 биле ранети.
XS
SM
MD
LG