Достапни линкови

Брисел: Состанок на високи претставници на Русија и НАТО за анти-ракетниот систем на САД


Планот на Соединетите Држави за поставување на анти-ракетен одбранбен систем во Полска и Чешка ќе биде тема на денешните разговори меѓу високи претставници на Русија и земјите членките на НАТО во Брисел. Русија остро се сротивставува на овој план, опишувајќи го како закана за националната безбедност на Русија.
XS
SM
MD
LG