Достапни линкови

Кардиф: Украина и Полска ќе бидат домаќини на Европското фудбалско првенство


Украина и Полска ке бидат домакини на Европското првенство во фудбал во 2012 тата година, реши денеска во Кардиф изврпниот Комитет на УЕФА. Во игра беа Италија и заеднички Хрватска и Унгарија.
XS
SM
MD
LG