Достапни линкови

Киев: Демонстрантите го блокираа влезот на Уставниот суд


Илјадници демонстранти го блокираа влезот пред Украинскиот Уставен Суд. Станува збор за подржувачите на претседателот Виктор Јушченко кои сметаат дека Судот е корумпиран за да донесе објективна одлука за леганоста на решението на Претседателот да го распушти Парламентот.
XS
SM
MD
LG