Достапни линкови

Лондон: Еврото и фунтата појаки во однос на доларот


Европската валута еврото изутрината се менува за 1,36 долари за прв пат од Декември 2004 година на Лондонската берза. Британската фунта вчера вредеше двојно повеќе од доларот што е исто така за прв пат во последните 15 години.
XS
SM
MD
LG