Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН загрижен поради илегалниот трансфер на оружје од Сирија за Либан


Советот за безбедност е сериозно загрижен по извештаите за илегалниот трансфер на оружје од Сирија за Либан што е кршење на резолуцијата на Обединетите Нации со која заврш војната меѓу Израел и Хезболах. Советот го овласти претседателот Бан Kи Мун да испрати мисија да ги истражи наводите на сиријско – либанската граница.
XS
SM
MD
LG