Достапни линкови

Каиро: Продолжува блискоисточната турнеја на Роберт Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс ја продолжува турнејата по Блискиот Исток. Тој денеска во Каиро ќе се сретне со египетскиот претседател Хосни Мубарак, а во Тел Авив со израелскиот министер за одбрана Амир Перец.
XS
SM
MD
LG