Достапни линкови

Белград: Посета на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров


Министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров денеска ќе допатува во Белград, каде што со политичките претставници на Србија ќе разговара за Косово и за билатералните односи. Во Белград денеска ќе допатува и шефот на австриската дипломатија Урсула Пласник.
XS
SM
MD
LG