Достапни линкови

Каиро: Продолжува посетата на американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс ја продолжува турнејата по Блискиот Исток. Тој денеска во Каиро ќе се сретне со египетскиот претседател Хосни Мубарак, а во Тел Авив со израелскиот министер за одбрана Амир Перец.
XS
SM
MD
LG