Достапни линкови

Кандахар: Петмина припадници на ОН загинале од мина поставена на пат


Пет луѓе загинале откако нивното возило денеска во авганистанската провинција Кандахар наишло на мина. Соопштено е дека жртвите биле припадници на мировните сили на Обединетите Нации од Непал. Во друг денешна експлозија која се случила пред едно училиште во градот Херат загинале две деца, додека четири други биле ранети.
XS
SM
MD
LG