Достапни линкови

Вирџинија: Над 30 лица загинаа при напад на вооружено лице


Триесет и две лица загинаа, а уште триесеттина се повредени кога вооружено лице пукало во училниците на Техничкиот факултет на Универзитетот Вирџинија. Како што јавуваат агенциите станува збор за лице од азиско потекло кое откако ги извршило лицата се самоубило. Во Универзитетскиот кампус кој е затворен биле сместени 2. 600 студенти
XS
SM
MD
LG