Достапни линкови

Каиро: Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс во посета на Египет


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс денеска во посета на Египет. Посетата на Каиро е дел од турнејата по блискиот исток. Една од темите е иранското влијание во регионот, а според најавите ке се истакне поддршката на Вашингтон за владата на Ирак.
XS
SM
MD
LG