Достапни линкови

Вашингтон: Волфовиц нема намера да поднесе оставка


Претседателот на Светската Банка, Пол Волфовиц изјави дека нема намера да си поднесе оставка и оти и натаму може успешно да ја води оваа институција. Барањата за негова оставка се појавија кога беше откриено дека Волфовиц значително и ја зголемил платата на една блиска пријателка, која исто така работи во Светската Банка.
XS
SM
MD
LG