Достапни линкови

Рамади: Американските сили по грешка убиле три ирачки полицајци


Американските сили во Ирак соопштија дека по грешка убиле тројца ирачки полицајци во близина на градот Рамади. Американските војници биле нападнати, на што возвратиле, а подоцна било утврдено дека тројца загинати биле ирачки полицајци.
XS
SM
MD
LG