Достапни линкови

Брисел: Вицепремиерот за евроинтеграции Габриела Коневска Трајковска во посета на Брисел


Вицепремиерот за евроинтеграции Габриела Коневска Трајковска денеска ќе отпатува во дводневна работна посета на Брисел. Како што е најавено таа во рамки на посетата ќе оствари средби со претставници на Европскиот парламент, а во Европската Комисија, Трајковска ќе има работен состанок и со еврокомесарот за проширување Оли Рен.
XS
SM
MD
LG