Достапни линкови

Бишкек: Протести за предвремени претседателски избори


Илјадници лица четврт ден протестираат во Бишек барајки предвремени претседателски избори и уставни реформи. Киргистанските агенции јавија дека вчера за време на протестите дошло до судир во кој имало лесно повредени.Министерството за внатрешни работи најави дека оние што се одговорни за провоцирање на насилствата ке бидат сооочени со првадата.
XS
SM
MD
LG