Достапни линкови

Багдад: Најмалку 18 загинати во две експлозии на автомобили бомби


Два автомобили бомби експлодирале речи едно по друго во маркет во јужниот дел на Багдад убивајки најмалку 18 лица и ранувајки 50.Полицијата соопшти дека првата бомба експлодирала пред ресторанот на маркетот, а неколку минути подоцна вториот автомобил експлодирал на соседна локција. Во мегувреме американската војска соопшти дека два американски воени хеликоптери се судриле северно од Багдада денеска. Во инцидентот загинале двајца војници а петмина се повредени.
XS
SM
MD
LG