Достапни линкови

Анкара: Најмалку 32 лица загинаа во сообраќајна несреќа


Во судир на школски автобус и камион во централна Турција загинале најмалку 32 лица а 30 се повредени. Децата од основно училиште биле на екскурзија, јави Анадолија.
XS
SM
MD
LG