Достапни линкови

Тбилиси: Премиерот на Грузија се надева на покана за членство во НАТО


Премиерот на Грузија Зураб Ногаидели изрази надеж дека неговата земја, во наредната година, ќе добие покана да му се приклучи на акциониот план за членство во НАТО. Тој во Вашингтон изјави и дека очекува Грузија наскоро да стане полноправна членка на Алијансата.
XS
SM
MD
LG