Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност ќе испрати мисија на Косово


Советот за безбедност на Обединетите Нации решил кон крајот на месецов да упати мисија на Косово, пред донесувањето на конечната одлука за статусот, соопшти претседавачот на Советот, британскиот амбасадор Емир Џонс Пери. Во делагацијата би биле амбасадорите или нивните заменици од сите 15 земји членки на Советот за безбедност.
XS
SM
MD
LG