Достапни линкови

Кабул: Во судири со безбедносните сили најмалку 35 талибанци загинале


Авганистанските власти соопштија дека безбедносните сили се судриле во Јужен Авганистан со талибанците. Во воздушните напади, како што се јавува, загинале 35 милитанти. Меѓу безбедносните сили немало жртви.
XS
SM
MD
LG