Достапни линкови

Вашингтон: Почина американскиот писател Курт Вонекут


Познатиот американскиот писател Курт Вонекут почина на 84 години. Авторот на класичните новели и бест селери Слајтерхаус 5 и Кетс Кредл беше литературен идол во 60 тите и 70 тите години на 20 век во Америка.
XS
SM
MD
LG