Достапни линкови

Њујорк: Фондацијата Рокфелер организира конференција за Косово


Во Њујорк ќе се одржи меѓународна конференција за Косово во организација на фондацијата Рокфелер. Најавено е присуство на косовскиот преговарачки тим на чело со Претседателот на Косово Фатмир Сеидуи и на бившиот американски претседател Бил Клинтон.
XS
SM
MD
LG