Достапни линкови

Њујорк: Конечното решение за Косово многу брзо, вели шефот на мисијата на Косово во ОН


Конечното решение за статусот на Косово ќе биде донесено мошне бргу, а Советот за безбедност на ОН уште оваа пролет ќе ја усвои новата резолуција, со која западните посредници се обидуваат да ја заменат сегашната - 1244, изјави шефот на мисијата на Обединетите нации на Косово Јоаким Рикер. Делегација на косовските преговарачи пристигна во Њујорк, каде ќе учествува на меѓународната конференција „Косово и 120-те преодни денови“.
XS
SM
MD
LG