Достапни линкови

Манчестер: Манчестер Јунајтед и Челзи први полуфиналисти во Лигата на шампионите


За љубителите на фудбалот информација дека во полуфиналето на лигата на шампионите се пласираа Манчестер Јунајтед и Челзи. Во синоќешните реванш натпревари од четвртфиналето Манчестер ја збриша Рома победувајќи ја со 7-1, а Челзи нагости ја совлада Валенсија со 2-1. Вечер за влез во четирите најдобри се среќаваат Баерн- Милан и Ливерпул- ПСВ Ајндховен.
XS
SM
MD
LG