Достапни линкови

Токио: Јапонија ги продолжува санкциите против Северна Кореја


Јапонија соопшти дека ги продолжува за уште 6 месеци санкциите против Северна Кореја, кои беа воведени во октомври минатата година, кога Пјонг Јанг изврши нуклеарна проба. Северна Кореја со соочува и со превземената обрска од 6-партитните преговори, до 14-ти овој месец да го затвори главниот нуклеарен реактор.
XS
SM
MD
LG