Достапни линкови

Тунчели: Четворица турски војници загинале во борбите со курдските герилци


4-ца турски војници и 6-мина курдски герилци загинале во меѓусебните борби во близина на југо-источниот турски град Тунчели, соопштија властите во Турција. Герилците биле припадници на Курдската Работничка Партија, која се бори за независност.
XS
SM
MD
LG