Достапни линкови

Сиднеј: Австралија ќе испрати дополнителни војници во Авганистан


Австралија ќе испрати дополнителни војници во јужен Авганистан, вклучувајки и 300 специјалци, за да помогнат во справувањето со талибанските бунтовници. Премиерот Џон Хауард изјави дека јужен Авганистан е одно од најопасните места и оти австралијанците треба да бидат подготвени и на можни загуби.
XS
SM
MD
LG