Достапни линкови

Техеран: Најмалку 26 загунати во сообраќајна несреќа


Најмалку 26 луѓе загинаа, а 18 се повредени во судир меѓу автобус и камион во западен Иран. Автобусот враќал аџии во Исфахан од соседни свети градови во Ирак.
XS
SM
MD
LG