Достапни линкови

Техеран: Ахмадинеџад во посета на нуклеарните капацитети во Иран


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска ќе ги посети нуклеарните капацитети за збогатувење ураниум во Натанц. Официјален Техеран уште еднаш соопшти дека нема намера да се откаже од оваа програма за која Обединетите Нации досега донесоа два пакета санкции против Иран.
XS
SM
MD
LG