Достапни линкови

Авганистан: Шест канадски војници на НАТО загинаа во експлозија на бомба


Шест канадски војници на НАТО загинаа од поставена бомба на пат во јужен Авганистан, а 7 канаѓанец исто така припадник на НАТО загина во одвоен инцидент. Според извештаите ова се најсмртоносни напади врз Нато силите во Авганистан оваа година.
XS
SM
MD
LG