Достапни линкови

Багдад: Најмалку 20 загинати во серија напади


Во серија напади во околината на иарчкиот главен град Багдад денеска загинале најмалку 20 лица.Официјлни претствници озјавија дека во анпадот во градот Махмудија што се наога јужно од Багдада загианле 15 лица,а четири други лица биле убиени во екплозија на автомобил бомба. Америкаснкаат војска во Иарк пак соопшти дека четвориац американски војници биле убиени во синокешната експлозија во близина ан нивниот автомобил во провинцијаат Дијала северно од Багадад.
XS
SM
MD
LG