Достапни линкови

Киев: Јушченко нема да прави компромис со изборите


Украинскиот претседател Виктор Јушченко денеска нагласи дека нема да има компромис и оти предвремените парламентрни избори ке биадат одржани Во говорот за анционаланата телевизија по повод денешниот велигденски празник тој рече дека наредил парламентот да биде распуштен наредната недела и да се одржат нови избори . Илјадници подржувачи на неговиот ривал премиерот Виктор Јанукович вчера протестираа во Киев барајки Јушченко да ја повлече одлуката.
XS
SM
MD
LG